Tarihçemiz

Geçmişimizden aldığımız güçle geleceğe güvenle bakıyoruz.

Cumhuriyet döneminden itibaren sanayileşme sürecinde yapmış olduğumuz başarılı yatırımlarla Türk Sanayi Sektörü’ne adımızı altın harflerle yazdırdık.

1917'den Günümüze ALEMDAR Holding

1917 ‘de zeytinyağı ve sabun üretimi yaparak ticaret hayatına başlayan ailemiz, Alemdar Sabun Sanayi’nden, Alemdar Holding’e kadar geçen süreçte, her biri ülkemizde bir ilk olan, birçok tesisi kurma tecrübesine sahip olmuştur.
1974 yılında hizmete açtığı Türkiye’nin ilk ve tek OLEOKİMYA tesisini kendi becerisiyle kuran Alemdar Kimya A.Ş. birçok tesisini yine kendi sermaye ve bilgisiyle kurmuştur.

A.B.D. de yaptığı yatırımlarda da yine üretim üzerine ihtisas sahibi olan işletmemiz nihayetinde,bu bilgi ve tecrübeyi 2009 yılı itibariyle kurduğu, Alemdar Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat A.Ş. ile pazara aktarmak üzere yola çıkmıştır.

Çeşitli sektör pazarlarında adından sıkça söz ettiren Alemdar Holding Türkiye ekonomisine, istihdamına sürekli katkı sağlayarak  önce insan prensibi ile çalışmalarına ilk günki heyecanı ile devam etmektedir.

Günümüzde 3. kuşak tarafıdan yönetilen holdingimiz yüzlerce prestijli projeye imza atmış olmanın haklı gururunu, birikimlerini, başarılarını ve tecrübesini kuşaktan kuşağa aktarak büyüyüp daha da gelişmeyi amaçlamaktadır.

Sizi, asırlık “gerçek” tecrübeye, iş bilgisi ve güvene davet ediyoruz.